Більшість заявок проводяться в режимі онлайн за допомогою електронного тендеру. Це дозволяє покупцеві опублікувати можливість в Інтернеті та попросити всіх зацікавлених постачальників подати свою заявку через Інтернет-портал або безпосередньо їм електронною поштою.

Перехід до електронних торгів є простішим як для покупця, так і для залученого постачальника, зменшуючи будь-яку необхідність друкувати та обв’язувати тендерні пропозиції, а також робить спілкування простішим та прозорішим. Про що ж йдеться.

Електронні тендери: огляд

Кілька років тому замовники вимагали подати заявку в друкованому вигляді, тобто учасник повинен був розробити, роздрукувати та переплести сотні сторінок, які будуть надіслані замовнику. У свою чергу, покупець матиме численні заявки на друковані копії для прочитання та оцінки, що займає багато часу. Протягом усього цього процесу спілкування з учасниками торгів ускладнюється, оскільки немає центрального порталу, який давав би якісь роз’яснення, ставив запитання або надавав подальші повідомлення після подання заявок.

Перехід на повністю онлайн-систему здається цілком природним. Коли відбувається пошук найкращої пропозиції на сайті Української біржі sale.ueex.com.ua, отримується посилання на Інтернет-портал, і можна легко зареєструватися та отримати додаткову інформацію про контракт та знайти відповідні тендерні документи для заповнення. Зазвичай існує функція повідомлення, що дозволяє всім учасникам тендеру подавати роз’яснювальні запитання та оновлювати будь-яку необхідну інформацію, яка може вплинути на їх подання пропозицій.

Ділові документи

Переваги включають:

  • Немає необхідності в дизайнерських роботах, тобто для всіх компаній існують рівні умови.
  • Більш структурований підхід, оскільки заявників проводять через розділи для заповнення, і, як правило, вони не можуть рухатись далі, поки не будуть заповнені всі обов’язкові розділи.
  • Прозорість у спілкуванні між усіма учасниками торгів та покупцем.
  • Цей процес є більш ефективним у часі як для учасників, так і для оцінювачів. Деякі портали повідомляють, наскільки далеко пройшло подання, щоб можна було відстежувати прогрес.
  • Спілкування можна продовжити після подання заявки на отримання будь-якої додаткової інформації чи роз’яснень.

Поради щодо проведення тендерів через Інтернет

Деякі з Інтернет-порталів торги можуть бути складними для навігації. І важливо ще раз перевірити все, перш ніж подавати заявку. Іншим головним питанням електронних торгів є те, що сайти мають тенденцію до збою в лічені хвилини, що перевищують термін, оскільки численні учасники торгів намагатимуться отримати доступ до сайту відразу.

Варто залишити собі достатньо часу, щоб завантажити всі документи та подати свою пропозицію, щоб ви не пропустили дедлайн і згодом залишились поза процесом. Якщо ставляться галочки та завантажуються документи в Інтернеті, можливо, варто попросити колегу переглянути та перевірити відповідність заявки, щоб все було узгоджено. Детальніше прочитати про тендери на продаж землі сільськогосподарського призначення можна на сайті sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel.