Ліс може використовуватися для створення міцних та  довговічних будівель,  каркасів стель, стін , оздоблення або для оздоблення будинків. Але є ліс, який для перепродажу залишається на проміжному складі. Зазвичай, це відбувається тоді, коли потрібно транспортувати деревину на великі відстані. У таких випадках використовується проміжний склад. 

Хто продає ліс

Ліс-кругляк, пиломатеріали та іншу деревину, незалежно від класифікації реалізовують держлісгоспи або лісозаготівельні компанії. Починаючи із 2020 року урядом визначено обов’язок, а не право використовувати Прозорро-продажі для реалізації лісу та похідних матеріалів.

Як продати деревину із проміжного складу

Продати ліс із проміжного складу може   кожен учасник, який зареєстрований на сайті компанії Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/z-promizhnogo-skladu-prodayutq-derevynu-v-systemi-prozorro-sale. Завдяки багаторічному досвіду роботи та налагодженим експертним рішенням ви отримаєте надійну підтримку та професійний досвід для вирішення складних завдань. Продукція, що знаходиться на таких складах, відноситься до незавершеного виробництва. Завершеною продукцією вони вважаються тільки в тому випадку, якщо вивозяться у двір до споживача. Вони використовуються для тимчасового зберігання лісоматеріалів і відвантаження їх споживачеві. Економія за рахунок використання проміжних складів досягається завдяки зниженню транспортних витрат і скорочення людської праці. Купівля деревини з цього складу може бути набагато зручніше, а головне — дешевше, ніж з нижнього. Особливо якщо сортамент подається на ньому продукції задовольняє потребам виробництва.

Вартість деревини з проміжного складу

На проміжному складі необроблену деревину можна купити дешевше, ніж на нижньому. Це пов’язано зі зменшенням витрат, пов’язаних з транспортуванням та витратою людських ресурсів. На онлайн-платформі Прозоро продавати деревину з нижніх складів зобов’язані великі лісозаготівельні компанії, прибуток яких щорічно перевищує показник в 10 млн. Гривень. При цьому вони повинні виставляти не менше чверті своєї продукції через цей аукціон. Лоти, які формує виробник повинні коштувати не менше 200 000 гривень та мати обсяг від 150 кубічних метрів необробленої деревини. Відсутність зайвих транспортних витрат, а також посередників при купівлі сировини з проміжного складу дозволяє споживачеві отримати якісний лісоматеріал за найвигіднішою вартості.

Брати участь в торгах за продукцію з проміжного складу може будь-хто на платформі онлайн-аукціону Прозоро.Продажі. Ця відкрите середовище для взаємодії виробника і споживача функціонує для продажу лісоматеріалів з 1.02.2020 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 1178. Відкритість і справедливість ведення торгів здійснюється завдяки вільному надання інформації про організаторів, учасників, скоєних ставках і вартості продукції. Її може отримати будь-який бажаючий на сайті: sale.uub.com.ua. Це дозволяє уникнути корупційної складової в торгах природними ресурсами, а також зробити їх чесними. На цій платформі не вийде штучно занижувати ціни для одного споживача і завищувати для іншого. Всі операції проводяться відкрито і на підставі зроблених організаціями ставок.

Відстежувати всю інформацію можуть як державні органи, так і ЗМІ, учасники аукціону і прості громадяни. Це дозволяє домогтися принципу відкритості даного майданчика.