Друга енергетична реформа включає реверсні газові потоки, які спрямовані на скорочення імпорту російського газу і диверсифікацію поставок природного газу в Україну. У 2013 році імпорт газу, як і раніше, йшов тільки з Росії і становив більше половини всього споживання. Газ продовжував надходити до середини червня 2014 року, незважаючи на анексію Криму і взаємне нівелює дію санкцій.

З відкриттям реверсних потужностей зі Словаччини в вересні 2014 року Україна почала поступово диверсифікувати маршрут своїх поставок газу. В знак змінених відносин з Москвою Україна припинила закупівлі газу у Росії в 2015 році. Споживання було скорочено, а «Нафтогаз» досяг домовленостей про купівлю газу у європейських енергетичних компаній. У 2016 році Україна повністю припинила імпорт газу з Росії.

Згідно з даними з сайту КЕБ www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ в Україні існують відносно великі родовища сланцевого газу (924 млрд куб. м), але вони не мають ключовий актуальності в короткостроковій і середньостроковій перспективі, оскільки в даний час відсутні необхідні фінансові засоби і технології для їх розробки. Крім того, зараз Київ має намір збільшити видобуток переважно звичайного газу з нинішнього рівня близько 20 млрд кубометрів до 27,6 млрд кубометрів до 2020 року. Однак це розширення здається важким для реалізації, тому що український уряд розпочав новий тендерний процес дуже пізно і, крім того, він не є прозорим. Таким чином, розширення традиційної видобутку газу стане можливим тільки в тому разі, якщо будуть проведені подальші антикорупційні реформи, які встановлюють міжнародні стандарти, прозору систему торгів і роблять відповідні дані доступними для всіх, що, в свою чергу, призведе до збільшення іноземних інвестицій в країну.

Представляється вірогідним, що попит України буде забезпечуватися головним чином за рахунок власних природних ресурсів, а також за рахунок реверсних поставок з центральноєвропейських ринків. При нинішньому низькому рівні попиту на газ країна змогла зробити це повністю за рахунок реверсних поставок. Припинення прямого російського імпорту стало стратегічним пріоритетом уряду і «Нафтогазу», і стверджується, що досягнення цього видається цілком можливим. Наприклад, загальна потужність з реверсним поставкам-як повідомляв «Нафтогаз» після розширення потужностей з интерконнекции зі Словаччиною-становить 22 млрд кубометрів. Стверджується, що те, чого пострадянська Україна не досягла за 20 років свого існування стало можливим всього за 18 місяців.